אולפנת עמוס דה-שליט

15-19.09.2024

סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון במדעים מדוייקים, מדעי החיים או במקצועות ההנדסה – מכון ויצמן למדע מזמין אתכם.ן להיחשף לחזית המדע והטכנולוגיה בתוכניות הדגל שלנו לקיץ 2024.

אולפנת עמוס דה-שליט 2024

התכנית

האולפנה היא מחנה קיץ לסטודנטים וסטודנטיות מצטיינים.ות במדעים. מטרת האולפנה היא לעודד ולטפח את לימוד המדעים ואת המחקר המדעי בישראל ולעודד מצוינות אקדמית ומדעית.

לאולפנה מתקבלים סטודנטים וסטודנטיות בתואר הראשון הרואים במחקר את עתידם או מעוניינים במידע על הנעשה במוסד למחקר מדעי מן הטובים בעולם.

לאלו השוקלים להמשיך לתואר שני, האולפנה היא הזדמנות מצוינת להכיר את המכון על שלל פעילויות המחקר שבו, ואף יכולה לסייע בתהליך הקבלה בהמשך.

האולפנה תתקיים בפקולטות לפיסיקה, כימיה, ומתמטיקה ומדעי המחשב.

פעילויות באולפנה יכללו הרצאות העשרה, סיורים, פגישות עם מדענים ומדעניות ופעילויות חברתיות.

מי יכול.ה להגיש מועמדות?

  • סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון בתחומי הפיסיקה, הכימיה, ומתמטיקה ומדעי המחשב.
  • סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון בביוכימיה, ביולוגיה, מדעי כדור הארץ וגיאופיסיקה, או בלימודי הנדסה בתחומי כימיה, חומרים וחשמל, מוזמנים.ות להגיש מועמדות לאולפנת עמוס דה-שליט בפקולטה לכימיה, העוסקת בהרחבה גם בתחומים אלו.
  • סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון בפיסיקה או בהנדסת חשמל מוזמנים.ות להגיש מועמדות לאולפנה בפיסיקה

תנאי סף להגשת מועמדות

סטודנטים וסטודנטיות במקצועות המפורטים מעלה, אשר הרחוקים לפחות שנת לימוד אחת ממועד קבלת התואר האקדמי.

מועד רישום אחרון לאולפנת דה-שליט

15.7.2024

שאלות נוספות

לשאלות בנוגע לתהליך ההרשמה ניתן לפנות למייל הבא: [email protected]

המחקר בפקולטה לכימיה הינו רב גוני ופורץ דרך. חמש מחלקות הפקולטה כוללות קבוצות שחוקרות ספקטרום רחב של תחומים המתפרשים על סינתזה וקטליזה, כוכבי לכת, ננו-חומרים, מזג אוויר ומידבור, וירוסים וחלבונים, ביופיסיקה וגם מחשבים קוונטים.

האולפנה מיועדת לסטודנטים וסטודנטיות במקצועות:

כימיה, ביוכימיה וביולוגיה, הנדסה כימית, חומרים וחשמל, מדעי כדור הארץ וגיאופיסיקה, וסטודנטים.ות לפיסיקה שמתעניינים בעבודה רטובה.

התוכנית נועדה לחשוף את חזית המדע לסטודנטים וסטודנטיות מצטיינים המעוניינים לעסוק במחקר מדעי במסגרת תארים מתקדמים. הפעילות תכלול עבודה אישית בקבוצת המחקר שיבחרו על פי תחומי העניין של המשתתפים.

בנוסף יתקיימו הרצאות מדעיות של חוקרי המכון, הרצאות העשרה, סיורים ופעילויות חברתיות מגוונות.

בעת הרישום יש לבחור אחד מהמסלולים הבאים, בהתאם לתחומי עניין ורקע אקדמי:

  • ביוכימיה וביולוגיה מבנית
  • מדעי הסביבה וכוכבי הלכת
  • פיסיקה כימית
  • ביופיסיקה ופיסיקה של חומר רך
  • סינטזה ומדעי החומרים (2 המסלולים מתאימים לסטודנטים וסטודנטיות ממקצועות ההנדסה)

תכנית מפורטת של האולפנה תשלח אליכם מבעוד מועד.

גלו את פלאי הפיסיקה במכון ויצמן למדע. המחקר בפקולטה לפיסיקה כולל בתוכו מחקרים ניסיוניים ותיאורטיים בתחומי האסטרופיסיקה, פיסיקה אטומית מולקולרית ואופטית, אנפורמציה קוונטית, פיסיקה ביולוגית, פיסיקה של חומר מעובה, פיסיקה של אנרגיות גבוהות, פיסיקה גרעינית ופלסמה, ופיסיקה סטטיסטית.

התוכנית נועדה לחשוף את חזית המדע לסטודנטים וסטודנטיות מצטיינים המעוניינים לעסוק במחקר מדעי במסגרת תארים מתקדמים. הפעילות תכלול עבודה אישית בקבוצת המחקר שיבחרו על פי תחומי העניין של המשתתפים.ות.

בנוסף יתקיימו הרצאות מדעיות של חוקרים וחוקרות מהמכון, הרצאות העשרה, סיורים, פגישות עם מדענים ומדעניות ופעילויות חברתיות מגוונות.

תוכנית מפורטת של האולפנה תשלח אליכם מבעוד מועד.

תוכנית האולפנה במתמטיקה ומדעי המחשב הינה פעילות מדעית מגוונת במשך שבוע עבור סטודנטים וסטודנטיות. התוכנית כוללת לינה במכון למעוניינים.ות בכך, ומיועדת לתלמידות ותלמידי תואר ראשון שסיימו שנה ב' ורוצים להיחשף למחקר ולנושאים מתקדמים ובתחומי המתמטיקה ומדעי המחשב. לוז האולפנה מורכב מארבעה מיני-קורסים שיילמדו על ידי מרצים ומרצות מהפקולטה בנושאים הבאים:

פרופ' גל בנימיני – גיאומטריה או-מינימלית

פרופ' בועז נדלר – סטטיסטיקה בממד גבוה

פרופ' מרב פרטר – מבנים יעילים בגרפים לחישובי מרחקים

דר' מרק שוסטרמן – חסרי ריבועים וחבורת הצמות

תוכנית מפורטת של האולפנה תשלח אליכם מבעוד מועד.

הגישו מועמדות:

מלגת השתתפות

₪1,000

כל אולפנאי יקבל בתום האולפנה מלגת השתתפות בסך 1,000 ₪

פרטים נוספים

תנאי מגורים

המשתתפים והמשתתפות באולפנה יגורו בכפר הנוער ע"ש לאוב ובבית ריזפלד (המשתתפים שיבחרו בכך). תכנית האולפנה תתחיל מדי בוקר בשעה 9:00 ותסתיים בערבים בסביבות השעה 21:00.

בילוי ובידור

פעילויות פנאי יתקיימו גם בערבים.

ארוחות

האולפנה כוללת אירוח מלא עם 3 ארוחות ביום. חלק מהארוחות יהיו ארוחות משותפות וחלקן יהיו ארוחות עצמאיות (במידת האפשר חלקן יערך במסעדות המכון). לצורך הארוחות העצמאיות יונפק לכל משתתף כרטיס טעון בכסף עמו יוכלו לרכוש את האוכל. הן בארוחות המשותפות והן בארוחות העצמאיות יינתן מענה לטבעונים, צמחונים ולבעלי אלרגיות.

הבטיחו את מקומכם.ן עכשיו!